Eğitim Fakültesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliğinde Çalıştay/Panel Düzenlendi.

İlimizin Eğitim Sorunları, İşbirliği İmkânları ve Öğretmenlik Uygulaması konularını tartışmak üzere Eğitim Fakültesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda Panel düzenlendi.

Etkinliğin açılış konuşmalarını Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü İsa Güneş gerçekleştirdi. Açılış konuşmalarının ardından Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman kürsüyü devralarak; Eğitim Fakültesinin gerçekleştirdiği ve gerçekleştirebileceği ulusal-uluslararası etkinliklerden bahsetti. Bugüne kadar gerçekleşen etkinliklerimizin, eğitimcilerimiz tarafından bir bütün olarak analiz edilirse gerçekçi bir sonuç elde edilebileceğini vurguladı. Kurumlar arası işbirliği ile gerçekleşen bu etkinlikten memnuniyetini belirterek katılımcılara ve dinleyicilere hoş geldiniz dedi.

Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cevdet Epçacan’ın moderatörlüğünü yaptığı panel ile öğretmen, okul müdürleri ve akademisyen eğitimciler bir araya geldiler. Moderatör Doç. Dr. Cevdet Epçacan’ın yerini alarak panelistleri kürsüye davet etti. Dr. Öğr. Üyesi İlyas Karadeniz, Okul Müdürü Mehmet Nezir Çakar ve Öğretmen Serkan Eldemir panelist olarak etkinlikte yer aldılar. Öğretmenlik Uygulaması Dersi ve Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) konuları üzerinde duran eğitimciler panel boyunca sorunlar ve çözüm yollarını tartıştılar.

Panelin ikinci oturumunda ise Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ali Çetin ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf İrfan Sağlam ilimizin eğitim sorunları ve işbirliği imkânları konuları üzerinde durdular. 

Panel soru cevap kısmı ve katılımcılara plaketlerinin verilmesinin ardından son buldu.

Arş. Gör. Dr. MEHMET ŞAHIN SOLAK (0484) 212-1111 / Bağlantı Yok
Eğitim Fakültesi
17.1.2019