Etkinlikler

Eğitim Fakültesi Mazeret Sınavları ile İlgili Duyuru

Akademik takvime göre 3-7 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan mazeret sınavlarının tarihleri için aşağıda yer alan tabloya bakınız.

Aşağıdaki tablo, online (test) veya offline (açık uçlu)  mazeret sınavlarına ilişkin olarak hazırlanmıştır. Ödev şeklinde yapılacak sınavlar aşağıdaki tabloya tabi değildir. Ödev şeklinde olacak sınavlar için öğretim elemanının belirleyeceği son teslim tarihi geçerli olacaktır.

  • Online veya offline mazeret sınavları öğretim elemanı tarafından ilgili dersin, ders programındaki saatinde yapılacaktır.
  • Birden fazla grubu olan derslerde sınav saati dersin sorumlu öğretim elemanı tarafından farklı bir gün ve saate alınabilir. Bu konuda özellikle meslek bilgisi derslerinin sınav saati ile ilgili bilgiyi dersin sorumlu öğretim elemanından almayı unutmayın.
  • Mazeret sınav türü ve süresi ile ilgili bilgiyi dersin sorumlu öğretim elemanının ALMS ve Whatsapp vb. gruplar üzerinden yapacağı duyurulardan edinmeniz gerekmektedir.
  • Uyarlaması yapılan derslerde (yani öğrenci otomasyonu ile SİUZEM ders isimleri farklı olan) mazeret sınavları SİUZEM-ALMS de tanımlanan dersler içerisinde yapılacaktır.
  • Dijital Okuryazarlık dersinin vize mazeret sınavı 7 Mayıs Cuma günü 18:00- 19:00 arasında gerçekleştirilecektir.

NOT: SİUZEM tarafından gerçekleştirilecek olan Mazeret sınavlarına (Türk Dili-II, A.İ.İ.T-II ve İngilizce-II) ait oturumlar 7 Mayıs Cuma günü gerçekleştirilecektir.

o   Mazeret Sınavlarına girecek öğrenciler saat 09:00 -23:59 aralığında diledikleri vakit online (çevrimiçi) olarak sınav olabilirler. Her öğrencinin 2 (iki) kez sınava giriş hakkı bulunmaktadır.

Ders Programının Olduğu Gün

Sınav Tarihi

Pazartesi günkü programda olan dersler

3 Mayıs 2021 Pazartesi

Salı günkü programda olan dersler

4 Mayıs 2021 Salı

Çarşamba günkü programda olan dersler

5 Mayıs 2021 Çarşamba

Perşembe günkü programda olan dersler

6 Mayıs 2021 Perşembe

Cuma günkü programda olan dersler

7 Mayıs 2021 Cuma

Dr. MEHMET ŞAHIN SOLAK (0484) 212-1111 / Bağlantı Yok
Eğitim Fakültesi
27.4.2021